Nowy GCBA 8/50 toruńskich strażaków odebrany

Do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu został dostarczony nowy ciężki  samochód ratowniczo-gaśniczy. Przetarg na dostawę pojazdu przeprowadziła Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.

Producentem pojazdu jest firma Wawrzaszek ISS  z Bielska-Białej. Samochód został zabudowany na podwoziu Scania P410 z napędem 6×6, silnikiem o mocy 302 kW, spełniającym normę czystości spalin  Euro 6. Kabina pojazdu załogowa z układem miejsc 1+1+4. Układ wodno-pianowy został zbudowany na bazie autopompy jednostopniowej (klasa A50/8)  firmy Ruberg o maksymalnej wydajności 6500 dm3/min. W zabudowie pojazdu zainstalowano zbiornik na wodę o pojemności 8390 dm3 oraz zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 845 dm3. Ponadto w pojeździe zainstalowano niskociśnieniową linię szybkiego natarcia o długości 40 m i działko wodno-pianowe DWP 32 na dachu pojazdu.

Zamówienie o łącznej wartość 1 264 999, 65 zł zostało sfinansowane z budżetu państwa, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, Miasta Toruń i Powiatu Toruńskiego.

Opracowa nie: Robert Kulasiński
Zdjęcia: Grzegorz Miklaszewski, Maciej Klimek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »