Jeleniogórska cysterna przekazana do OSP Miłków

W miniony piątek, druhowie z Miłkowa odebrali swój nowy nabytek. Jest to przekazany przez Państwową Straż Pożarną zestaw, w którego skład wchodzi ciągnik siodłowy z naczepą cysterną. Zestaw służył do niedawna strażakom z Jeleniej Góry.

Zestaw złożony z ciągnika siodłowego oraz naczepy typu cysterna trafił w miniony piątek (11.02) na wyposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej z Miłkowa w powiecie jeleniogórskim. Pojazdy trafiły do jednostki dzięki pozytywnej decyzji Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Zestaw służył dotychczas strażakom z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP nr 1 w Jeleniej Górze.

W skład zestawu wchodzą: wyprodukowany w 2010 roku ciągnik siodłowy marki Mercedes-Benz Actros 1844 oraz wyprodukowana w 1985 naczepa z cysterną o pojemności 18 tys. litrów, doposażona w armaturę i motopompę. Wybór tej jednostki nie był przypadkowy. Zmodernizowana niedawno strażnica miłkowskiej OSP jest przystosowana do garażowania tak dużego zestawu. Ponadto w drużynie tej jednostki jest siedmiu druhów posiadających uprawnienia do kierowania takim zestawem.

Głównym zastosowaniem cysterny – tak jak dotychczas – będzie zaopatrzenie w wodę podczas największych pożarów.

Fotografia nagłówkowa: OSP Miłków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »