Nysa. Pożar hali magazynowej przy ul. Podolskiej. Ucierpiało dwóch strażaków

Dwaj strażacy zostali ranni podczas akcji gaszenia pożaru hali magazynowej przy ulicy Podolskiej w miejscowości Nysa. W trakcie działań doszło do wybuchu butli z gazem. Ranni trafili do szpitala. Sytuacja miała miejsce w czwartkowy wieczór. W kilkugodzinnej akcji uczestniczyło 6 zastępów.

Nysa. W czwartek (14.09) około godziny 22:00 strażacy z KP PSP Nysa przyjęli zgłoszenie o zadymieniu wydobywającym się z hali magazynowej przy ulicy Podolskiej. Na miejsce tego zdarzenia skierowano kilka zastępów strażackich.

Na miejscu potwierdziło się, że doszło do pożaru. Ratownicy przystąpili do akcji gaśniczej. Działania te skupiły się przede wszystkim na zlokalizowaniu pożaru. Gdy strażacy weszli do budynku nastąpił wybuch. W wyniku eksplozji ucierpieli dwa ratownicy. Pomocy poszkodowanym udzielili koledzy. Następnie trafili pod opiekę ratowników medycznych. Ostatecznie obu rannych strażaków przetransportowano na oddział ratunkowy nyskiego szpitala. Nie ma informacji o ich stanie zdrowia. Wiadomo jednak, że obrażenia jakich doznali nie zagrażają ich życiu.

Jak się okazało wybuchła butla gazowa zamontowana na wózku widłowym. Akcja ratowniczo-gaśnicza zakończyła się po około 3 godzinach. Oprócz dwójki strażaków nie stwierdzono innych osób poszkodowanych. Teraz trwa ustalanie okoliczności i przyczyn powstania pożaru, a także szacowanie strat. Według wstępnych informacji wszystko zaczęło się od pożaru wózka widłowego zasilanego gazem w butli. Pożar rozwinął się też na część hali, w której magazynowano butle gazowe. Na szczęście udało się zapobiec ich wybuchowi.

W akcję gaśniczą zaangażowano łącznie 6 zastępów PSP z Nysy i OSP Niwnica.

Fotografia nagłówkowa: KP PSP Nysa


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »