Żukowo. Druhowie zginęli w drodze do wypadku

Tragiczne wieści z Pomorza przynosi piątkowy poranek. Dwoje członków załogi zastępu OSP Żukowo zginęło w wypadku do jakiego doszło w drodze do innego zdarzenia na DK-20 w Małkowie. Ich wóz zderzył się z ciężarówką i przewrócił na bok.

Żukowo. Dwoje druhów z OSP w Żukowie poniosło śmierć w wyniku wypadku do jakiego doszło w drodze do innego wypadku na drodze krajowej nr 20 w powiecie kartuskim. Wszystko zaczęło się około godziny 3:40 w piątek (15.09). Służby ratownicze zostały wówczas powiadomione o wypadku na krajówce w Małkowie. Samochód osobowy zderzył się tam z busem. Na miejsce tego zdarzenia skierowano m.in. zastęp GCBA OSP z Żukowa.

Zastęp OSP w drodze do tego zdarzenia uległ jednak wypadkowi. Przejeżdżając przez Żukowo strażacka SCANIA zderzyła się z pojazdem ciężarowym. W wyniku zderzenia wóz bojowy przewrócił się na bok. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniosło dwoje strażaków: druhowie Karolina i Łukasz Dargacz. Troje pozostałych członków załogi wozu zostało rannych, dwie osoby przewieziono do szpitala.

Wstępne ustalenia wskazują, że kierowca wozu bojowego prawdopodobnie chciał ominąć wysepkę drogową z lewej strony. Wówczas miał zahaczyć o naczepę samochodu ciężarowego. W efekcie stracił panowanie nad pojazdem co skończyło się jego wywrotką. Obecnie policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia. Samochód, który uległ wypadkowi to zakupiony w ubiegłym roku wóz GCBA 7/52 za budowany przez firmę SZCZĘŚNIAK na podwoziu SCANIA P450XT.

Kondolencje bliskim tragicznie zmarłych strażaków składają m.in. komendant główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak, a także prezes Zarządu Głównego Związku OSP RP dh Waldemar Pawlak.

Tragiczny finał miał również wypadek, do którego zmierzali druhowie z Żukowa. Tam po zderzeniu osobówki z autem dostawczym śmierć poniósł jeden z kierujących. Drugi z obrażeniami trafił do szpitala. Krajowa 20 między Małkowem a Żukowem jest zamknięta dla ruchu.


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »