ORLEN dla Strażaków 2022 rozstrzygnięty

Poznaliśmy wyniki kolejnej edycji programu grantowego Fundacji ORLEN skierowanej do jednostek straży pożarnych. Wsparcie w ramach programu „ORLEN dla Strażaków” w wysokości 3 mln 292 tys. złotych trafi do 375 jednostek PSP i OSP.

Fundacja ORLEN rozstrzygnęła kolejną edycję programu grantowego „ORLEN dla Strażaków”. Akcja organizowana jest co roku, od ponad 20 lat. Jak zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony adresatów. W tym roku było podobnie. Wniosek o przyznanie grantu złożyło łącznie ponad 3,3 tys. jednostek OSP i PSP. Ostatecznie powołana przez Zarząd Fundacji komisja zdecydowała o pozytywnym rozpatrzeniu 375 z nich.

Granty trafią do 18 jednostek Państwowej Straży Pożarnej i 357 ochotniczych straży pożarnych z całej Polski. Na liście znalazła się Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie i siedemnaście komend powiatowych (miejskich). Dzięki pozyskanym środkom strażacy będą mogli kupić sprzęt wykorzystywany w akcjach ratowniczych i gaśniczych oraz elementy wyposażenia osobistego strażaków. Początkowo pula tegorocznej edycji wynosiła 2 mln złotych. Fundacja zdecydowała jednak o znacznym zwiększeniu tej puli. Wysokości poszczególnych grantów nie zostały opublikowane.

Do tej pory, w ponad 20-letniej historii programu, ze wsparcia Fundacji ORLEN, na kwotę ponad 19 mln złotych, skorzystało ponad 1700 jednostek PSP i OSP.

Pełna lista przyznanych grantów

Fotografia nagłówkowa, ilustracyjna: KW PSP Kraków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »