Skierniewice. Strażak zmarł podczas akcji gaśniczej

W minioną sobotę, podczas akcji gaśniczej, zmarł asp. sztab. Jan Biernat – funkcjonariusz pełniący służbę w JRG KM PSP Skierniewice. Wcześniej strażacy zostali wezwani do pożaru budynku gospodarczego w Michowicach. Strażak zasłabł w trakcie działań gaśniczych.

W piątek (30.09) około godziny 21. strażacy ze Skierniewic przyjęli zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w pobliskich Michowicach. W płonącym budynku znajdował się samochód i zbiornik z olejem napędowym. Gdy ratownicy dotarli na miejsce okazało się, że ogień dosięga drugiego budynku, w którym znajdowały się butle z gazami technicznymi. W akcji gaśniczej uczestniczyli strażacy PSP ze Skierniewic, Rawy Mazowieckiej, a także z pobliskich jednostek OSP.

Pożar zlokalizowano dosyć szybko. Niestety, podczas akcji gaśniczej doszło do tragedii. W pewnym momencie 42-letni asp. sztab. Jan Biernat źle się poczuł, na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego. Gdy strażak był już pod opieką medyków doszło do zatrzymania krążenia. Podjęta reanimacja nie przyniosła rezultatu. Strażak zmarł.

Asp. sztab. Jan Biernat ze skierniewicką PSP był związany od niemal 20 lat. Ostatnio pełnił służbę na stanowisku zastępcy dowódcy zmiany w JRG. Służył również jako strażak ochotnik w OSP Samice, gdzie zajmował stanowisko zastępcy naczelnika. Osierocił córkę. Przyczyny zgonu strażaka wyjaśnia prokuratura. Jeszcze w sobotę, punktualnie o godzinie 18, strażacy zawodowi i ochotnicy oddali hołd zmarłemu strażakowi.

Fotografia nagłówkowa: KM PSP Skierniewice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »