OSP Iłownica. Za zebrane elektrośmieci zorganizują obóz dla MDP

4100 złotych to kwota jaką druhowie OSP Iłownica uzyskali dzięki zbiórce elektrośmieci w ramach akcji „OSP na straży środowiska”. Pozyskane w ten sposób pieniądze wspomogą wyjazd na obóz dla członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, która działa przy tej jednostce.

Przed nami okres wakacyjny. Dla dzieci i młodzieży to czas przerwy od szkoły i odpoczynku, ale nie zdobywania nowej wiedzy i doświadczenia. Temu właśnie służą letnie obozy dla młodzieżowych drużyn pożarniczych. Na taki właśnie cel druhowie z miejscowości Iłownica w województwie śląskim postanowili przeznaczyć pieniądze pozyskane ze zbiórek elektroodpadów. Zbiórki zorganizowano w ramach akcji OSP na straży środowiska.

Akcję w Iłownicy podsumowano już na początku maja. Jak się wówczas okazało druhowie, wespół z lokalną społecznością zebrali aż 5100 kg odpadów, głównie zużytego sprzętu AGD i RTV, ale też innych urządzeń wykorzystywanych w gospodarstwach domowych, a nawet zabawek czy tekstyliów. Taki wynik akcji pozwolił wesprzeć organizację wyjazdu kwotą 4100 złotych. Młodzi druhowie będą mogli więc spędzić wakacje na obozie, organizowanym wspólnie z kolegami z Drogomyśla, w Wiśle Wielkiej.

Młodym druhom życzymy samych radosnych chwil na obozie. Zarazem wierzymy, że spędzony razem czas pozwoli lepiej się poznać, a także zdobyć nową wiedzę i doświadczenia, które zaprocentują już w niedługiej przyszłości.

Według informacji organizatorów – w projekt OSP na straży środowiska zaangażowało się już ponad 1000 jednostek OSP z całej Polski. OSP, dzięki wsparciu lokalnych społeczności zebrały już blisko 5800 ton zużytych sprzętów elektrycznych i elektronicznych oraz tekstyliów. Projekt OSP na straży środowiska to wspólna akcja prowadzona przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP, MB Recycling i Fundację Odzyskaj Środowisko.

Fotografia nagłówkowa: OSP Iłownica


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »