OSP na straży środowiska: Pieniądze z akcji przekażą na leczenie druha

Druh Rafał z OSP Zielęcin uległ niedawno niefortunnemu wypadkowi podczas pracy. W wyniku tego zdarzenia odniósł szereg poważnych obrażeń, które skutkują długotrwałym oraz kosztownym leczeniem. Wsparciem będą pieniądze, które jednostka otrzyma za udział w akcji OSP na straży środowiska.

Rafał jest druhem Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielęcinie koło Sieradza w województwie łódzkim. 11 czerwca br. uległ poważnemu wypadkowi w pracy. Silny podmuch wiatru zrzucił go z dachu, w efekcie Rafał doznał ciężkich obrażeń ciała. Po przetransportowaniu do łódzkiego szpitala przeszedł szereg operacji kręgosłupa, miednicy, a także nogi i ręki. To jednak dopiero początek, gdyż przed młodym strażakiem jeszcze wiele miesięcy leczenia i rehabilitacji. To jedyna szansa, aby chłopak mógł wrócić do zdrowia i sprawności. To zaś wiąże się z dużymi kosztami.

Tutaj przychodzą z pomocą koledzy i lokalna społeczność. Uruchomiona jest zbiórka pieniędzy na portalu Pomagam.pl. Swoją pomoc zaoferowały również lokalne koła gospodyń. Dochód ze sprzedaży ciast przygotowanych z okazji Dni Warty również zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację strażaka. W trudnych chwilach Rafała nie opuszczają również koledzy strażacy. OSP Zielęcin – podobnie jak ponad 1000 OSP – z całej Polski bierze udział w akcji OSP na straży środowiska. Druhowie organizują zbiórki elektrośmieci, a także tekstyliów. Zarząd jednostki postanowił, że pieniądze otrzymane w ramach akcji również wspomogą dalsze leczenie Rafała.

Zbiórka nadal trwa. Druhowie zachęcają do przywożenia na teren remizy zużytych urządzeń, m.in.: elektronarzędzi, sprzętu komputerowego i biurowego, AGD i RTV. Druhowie zbierają również tekstylia (ubrania, buty, kurtki, obrusy, firany). Solidarność z Rafałem, jego rodziną, a także zielęcińskimi druhami okazali również druhowie z pobliskich Czartek i Gór. Przekazali całość elektroodpadów zebranych w ramach akcji. O efektach akcji w Zielęcinie z pewnością poinformujemy.

Dziś zachęcamy do wsparcia rehabilitacji druha Rafała na wszelkie możliwe sposoby. Życzymy również możliwie szybkiego powrotu do zdrowia oraz najbliższych.

Grafika nagłówkowa, ilustracyjna: MB Recycling


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »