Państwowa Straż Pożarna ostrzega przed fałszywymi strażakami

Państwowa Straż Pożarna oprócz działań typowo operacyjnych zajmuje się również działalnością prewencyjną i kontrolną. Wszystko wskazuje na to, że i ten fakt postanowili wykorzystać oszuści podszywający się za strażaków. Strażacy otrzymali sygnał o takim zdarzeniu na terenie województwa łódzkiego.

W związku ze zdarzeniem, które miało miejsce na terenie jednego z powiatów woj. łódzkiego, Państwowa Straż Pożarna informuje, że strażacy nie prowadzą kontroli w domach i mieszkaniach  prywatnych.

W ostatnich dniach doszło do zdarzenia, podczas którego osoby przebrane w mundur próbowały dostać się do mieszkania chorego mężczyzny, informując go, że przyszli na kontrolę przeciwpożarową. Na szczęście tym razem mężczyzna nie wpuścił ich do mieszkania.

Przestępcy działając metodą tzw.  „na wnuczka”, „na policjanta” a teraz również „na strażaka” oszukują głównie osoby starsze. Wyłudzają pieniądze i kosztowności, które często stanowią dorobek całego życia.

Pamiętajmy więc o naszych rodzicach i dziadkach. Przekażmy im, że strażacy nie prowadzą kontroli prywatnych mieszkań. Informujmy ich o tym, że są osoby, które tak naprawdę chcą ich oszukać i wyłudzić od nich oszczędności całego życia.

Zespół prasowy KG PSP, Fotografia nagłówkowa, ilustracyjna: PSP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »