Pożar w szkole w Cedzynie koło Kielc

W miniony piątek, tuż przed południem, kieleccy strażacy zostali powiadomieni o pożarze budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cedzynie. Pożarem objęty był dach i poddasze placówki. W kulminacyjnej fazie działań na miejscu pracowało ponad 50 strażaków.

Ogień w budynku placówki oświatowej w Cedzynie zauważono kilkanaście minut przed godziną 12:00 w piątek (9.04). Spod pokrycia dachowego wydobywał się dym. Pożar zauważyła przypadkowa osoba, która powiadomiła straż pożarną oraz osoby przebywające w szkole. Jak się później okazało był to strażak jednej z pobliskich jednostek OSP. W pierwszej kolejności na miejsce skierowano pięć zastępów straży pożarnej. W międzyczasie z budynku ewakuowało się 13 osób. Wszyscy byli pracownikami szkoły.

Pożarem objęta była powierzchnia 630 metrów kwadratowych poddasza i drewnianej konstrukcji dachu, na którym znajduje się instalacja solarna. Do pomocy dysponowane były kolejne zastępy ochrony przeciwpożarowej. Skierowany został również samochód z zapasem butli do aparatów powietrznych ochrony dróg oddechowych. W kulminacyjnym momencie, w akcji uczestniczyło 52 strażaków, którzy metr po metrze sprawdzali konstrukcję dachu i dogaszali zarzewia oraz stanowili niezbędne zaplecze. Akcja gaśnicza zakończyła się po kilku godzinach. Strażacy dozorowali obiekt do godzin nocnych.

Okoliczności i przyczyny nie są jeszcze znane. Ustala je kielecka policja wraz z biegłymi.

Fotorelacja: OSP Leszczyny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »