Włamanie do remizy w Orońsku. Zginął hydrauliczny sprzęt ratowniczy

„Padliśmy ofiarą złodziei” – poinformowali dziś po południu strażacy z OSP w Orońsku w powiecie szydłowieckim koło Radomia. Najprawdopodobniej minionej nocy nieznani sprawcy włamali się do remizy tutejszej OSP i wynieśli hydrauliczne narzędzia ratownicze. Sprawców szuka Policja.

Do włamania doszło najprawdopodobniej w nocy z 8 na 9 kwietnia. Skutki włamania strażacy odkryli dziś o poranku. Jak ustalono, rabusie do remizy weszli wyłamując drzwi. Z budynku zniknęły elementy zestawu hydraulicznych narzędzi ratowniczych marki HOLMATRO. Druhowie, w mediach społecznościowych podali numery fabryczne zrabowanych nożyc: ( 192053), rozpieracza teleskopowego (1131926HH) i rozpieracza ramieniowego (191185).

Sprawa włamania i kradzieży została zgłoszona Policji w Szydłowcu, która podjęła czynności dochodzeniowe. Również strażacy apelują o przekazywanie wszelkich informacji, które mogłyby pomóc w odzyskaniu skradzionego sprzętu i ustaleniu sprawców. Informacje można przekazywać do Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu, bądź do jednostki OSP w Orońsku.

Fotografia nagłówkowa: Facebook/OSP KSRG Orońsko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »