Wozy z baz PERN trafiły do OSP

Z nowych samochodów pożarniczych cieszą się druhowie z OSP w Święcieńcu i Bielska koło Płocka na Mazowszu. W poniedziałek odebrali ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy oraz samochód operacyjny, które dotychczas służyły strażakom zakładowych straży pożarnych PERN.

W poniedziałek (13.03) na terenie Bazy Surowcowej PERN w Miszewku Strzałkowskim pod Płockiem miała miejsce uroczystość przekazania samochodów pożarniczych jednostkom OSP. Ochotnicza Straż Pożarna w Święcieńcu odebrała ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Iveco EuroTrakker w zabudowie MAGIRUS. Natomiast OSP z Bielska odebrała samochód operacyjny z napędem terenowym marki Nissan Pathfinder. Oba pojazdy służyły do niedawna w zakładowych strażach pożarnych PERN. Iveco było na wyposażeniu oddziału pomorskiego, zaś nissan służył strażakom z oddziału wschodniego.

W spotkaniu wzięli udział m.in. przedstawiciele zarządu PERN S.A, a także Marek Martynowski, Senator RP i Maciej Małecki, Wiceminister w Ministerstwie Aktywów Państwowych jak również przedstawiciele PSP i ochotniczych straży pożarnych i samorządu. W okolicznościowych wystąpieniach sporo miejsca poświęcono dobrej współpracy strażaków z zakładów należących do Spółki oraz strażaków PSP i ochotników. Zwrócono też uwagę na fakt, że obie OSP są ulokowane w pobliżu bazy i infrastruktury zarządzanej przez państwową spółkę. Co za tym idzie oba pojazdy mogą być dysponowane do ewentualnych zdarzeń na tym obszarze.

PERN to największy polski operator rurociągów naftowych. Spółka zarządza siecią ponad 2,5 tys. kilometrów rurociągów. Posiada również 23, rozsiane po całej Polsce, bazy magazynowe, w których znajdują się zapasy strategiczne paliw.

Fotografia nagłówkowa: PERN S.A.


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »