Tragiczny pożar w Choroszczy. Dzieci wśród ofiar

Cztery osoby – w tym troje kilkuletnich dzieci i ich 45-letni ojciec – zginęły w wyniku pożaru domu w Choroszczy pod Białymstokiem. Pożar wybuchł w niedzielę wieczorem. Uratowała się jedynie 40-letnia kobieta, która wezwała strażaków. Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia.

Około godziny 22:30 w niedzielę (26.02) białostoccy strażacy przyjęli zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w pobliskiej Choroszczy. Według zgłoszenia w płonącym budynku miały znajdować cztery osoby, w tym trójka małych dzieci. We wskazane miejsce skierowano zastępy PSP i pobliskich jednostek OSP. Gdy pierwsi ratownicy dotarli na miejsce okazało się, że budynek parterowy z poddaszem był niemal całkowicie objęty ogniem. Panowało również silne zadymienie.

Strażacy przystąpili do akcji gaśniczej. Do środka mogli wejść dopiero po częściowemu przytłumieniu ognia. Wówczas natrafili na cztery nieprzytomne osoby poszkodowane, bez oznak życia. Wszystkich ewakuowano na zewnątrz, gdzie ratownicy pogotowia ratunkowego stwierdzili ich zgon. Strażacy kontynuowali akcję gaśniczą. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpili do jego dogaszania. Budynek sprawdzono również przy użyciu kamery termowizyjnej.

Następnie do pracy przystąpili dochodzeniowcy, którzy ustalają okoliczności i przyczyny pożaru. Wstępne ustalenia wskazują, że przyczyną pożaru mogło być celowe podpalenie. Jak informują media tuż przed pożarem w domu doszło do awantury rodzinnej. 40-letnia kobieta miała wyjść z domu do sąsiadów, skąd poprosiła o interwencję policjantów. Ci przyjechali na miejsce po kilku minutach, gdy budynek stał już w ogniu.

Według innych relacji, przy ciele 45-latka znaleziono zapalniczkę oraz kanister, w którym mogła znajdować się łatwopalna ciecz. Śledztwo w sprawie pożaru prowadzi białostocka prokuratora. Powołani zostaną również biegli. W akcji gaśniczej wzięło udział 8 zastępów PSP i OSP.

Fotografia nagłówkowa, ilustracyjna: KW PSP Katowice


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »