Projekt „Wsparcie”. Pojazdy Sherp trafią na wyposażenie PSP

9 pojazdów do poruszania się w trudno dostępnym terenie SHERP jeszcze w tym roku ma trafić na wyposażenie wybranych jednostek Państwowej Straży Pożarnej. Ich zakup realizuje Komenda Wojewódzka PSP w Białymstoku, w ramach projektu „Wsparcie systemu ratowniczo-gaśniczego”.

W poniedziałek (23.10) Komenda Wojewódzka PSP w Białymstoku ogłosiła wyniki przetargu pn. Dostawa transporterów kołowych przystosowanych do poruszania się w trudno dostępnym terenie wraz z przyczepami do ich transportu. Jest to jedno z zadań realizowanych w ramach projektu pn.: Wsparcie systemu ratowniczo-gaśniczego, dofinansowanego z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Zamówienie, którego postępowanie prowadzono na przełomie września i października podzielono na 7 części. Na każdą z nich jedyną ofertę złożyła firma Sherp Partner sp. z o. o. z Nowego Cydzyna.

Zgodnie ze specyfikacją dostarczane pojazdy mają posiadać silnik napędzany olejem napędowym o mocy min. 45 KM oraz napęd 4×4 z manualną skrzynią biegów. Pojazdy mają być przystosowane do przewozu 9 osób siedzących (2 miejsca siedzące w kabinie, 7 demontowalnych siedzeń w przestrzeni ładunkowej). Każdy z pojazdów ma być wyposażony we wciągarkę elektryczną o sile uciągu min. 4,5 tony z liną syntetyczną o długości min. 20 m. Na wyposażeniu każdego z pojazdów znajdą się również: radiotelefon przewoźny, 2 sztuki noszy kubełkowych, zestawy kolców na opony, a także siekiera i szpadel. Razem z pojazdami mają być dostarczone także lawety do przewozu tych pojazdów. W zestawie z 2 pojazdami dostarczone zostaną również przyczepy do przewozu dodatkowych ładunków o ładowności min. 800 kg.

Zamówienie podzielono na 7 części. W zestawieniu lista odbiorców (użytkowników) oraz wartość poszczególnych ofert:

  • Część 1 (pojazd z przyczepą) – KW PSP Białystok (KP PSP Mońki), KW PSP Lublin (KP PSP Lubartów) – 2 553 000,00 złotych;
  • Część 2 – KG PSP (Akademia Pożarnicza w Warszawie) – 1 176 499,99 złotych;
  • Część 3 – KW PSP Białystok (KP PSP Hajnówka), KW PSP Lublin (KM PSP Chełm) – 2 353 000,00 złotych;
  • Część 4 – KW PSP Gdańsk (KM PSP Gdynia) – 1 176 499,99 złotych;
  • Część 5 – KW PSP Olsztyn (KP PSP Ełk) – 1 176 499,99 złotych;
  • Część 6 – KW PSP Poznań (KP PSP Piła) – 1 176 499,99 złotych;
  • Część 7 – KW PSP Szczecin (KP PSP Drawsko Pomorskie) – 1 176 499,99 złotych.

Wszystkie pojazdy określane popularnie mianem „wszędołazów” powinny zostać dostarczone do jednostek PSP najpóźniej 15 grudnia br. Aktualnie, na wyposażeniu straży pożarnych w Polsce znajduje się jeden taki pojazd. Użytkowany jest przez Ochotniczą Straż Pożarną w Nowym Cydzynie na Podlasiu.

Fotografia nagłówkowa: KM PSP Nowy Sącz


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »