Radomsko: Tragiczny wypadek na A1. Nie żyje młoda druhna OSP

24-letnia kierująca ciągnikiem siodłowym z naczepą zginęła w wyniku zderzenia się czterech ciężarówek na remontowanym odcinku A1 w powiecie radomszczańskim. Wypadek miał miejsce w piątek tuż po południu. Tragicznie zmarła kobieta była członkinią OSP w Rymanowie koło Krosna.

W miniony piątek (8.07) około 12:25 służby ratownicze przyjęły informację o zderzeniu się czterech ciągników siodłowych z naczepami. Zdarzenie miało miejsce na remontowanym odcinku autostrady A1, na wysokości Rudy koło Gomunic między Radomskiem a Kamieńskiem. Na miejsce wypadku skierowano 6 zastępów PSP i OSP z Radomska, Kamieńska i Dobryszyc. Zadysponowano również dwa zespoły ratownictwa medycznego, zespół HEMS LPR oraz policję.

Wypadek miał miejsce na jezdni w kierunku Łodzi.

Na jednym z pasów w stronę Łodzi, 24-latka kierująca volvo z naczepą z nieustalonych dotąd przyczyn najechała na tył naczepy poprzedzającego ją mercedesa. Niczym w domino kolejne dwie ciężarówki zderzyły się ze sobą – relacjonuje wstępne ustalenia mundurowych asp. Agnieszka Kropisz z policji w Radomsku.

Działania ratownicze polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, wykonaniu dostępu i ewakuacji uwięzionej w kabinie volvo kierującej. Poszkodowanym udzielono również pomocy medycznej. Obrażenia jakich doznała 24-letnia kobieta okazały się śmiertelne. Zmarła na miejscu wypadku. Kierujący pozostałymi pojazdami nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

Ruch w stronę Łodzi i Gdańska był wstrzymany przez kilka godzin. Utrudnienia występowały również w przeciwnym kierunku. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku.

W kilka godzin po tej tragedii środowisko strażackie obiegła informacja, że tragicznie zmarłą jest druhna Dominika z OSP w Rymanowie pod Krosnem w województwie podkarpackim.

Pochodziła z Królika Polskiego. Do niedawna była czynną strażaczką w Ochotniczej Straży Pożarnej w Rymanowie i brała udział w akcjach ratunkowych – przypomina portal krosno112.pl.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę. Dominika spocznie na cmentarzu w rodzinnej miejscowości.

Fotografia nagłówkowa: KPP Radomsko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »