Rusza budowa strażnicy w Rudniku nad Sanem

Pod koniec przyszłego roku Ochotnicza Straż Pożarna w Rudniku nad Sanem powinna przenieść się do nowej siedziby. Prace przy jej budowie właśnie się ruszają. Dwukondygnacyjny obiekt będzie miał 350 m² powierzchni oraz 3-stanowiskowy garaż dla samochodów pożarniczych.

5 listopada w Urzędzie Gminy i Miasta w Rudniku nad Sanem miało miejsce podpisanie umowy na realizację inwestycji, budowy remizy dla miejscowej OSP. W toczącym się wcześniej postępowaniu przetargowym do wykonania zadania zgłosiło się 10 firm. Najkorzystniejszą ofertę złożyła Firma Budowlana MALBUD Andrzeja Małka z Sarzyny. Koszt budowy nowej strażnicy, wraz z nadzorem inwestorskim wyniesie ponad 1,3 mlna złotych. 500 tys. złotych udało się zdobyć z Funduszu Inwestycji Samorządowych.

Prace budowlane właśnie się rozpoczynają. Nowa siedziba rudnickiej OSP stanie tuż obok budowanego kompleksu przedszkolno-żłobkowego,  na części dzisiejszego „Ogródka Jordanowskiego” u zbiegu ulic Chopina i Mickiewicza. Strażacy do budynku powinni wprowadzić się pod koniec przyszłego roku, bowiem wykonawca na realizację zadania ma niespełna 12 miesięcy.

OSP w Rudniku nad Sanem jest jedną z prężniejszych w województwie podkarpackim. Na wyposażeniu posiada m.in. samochód GCBA na pozwoziu MAN TGM, samochód GLBM marki Ford Transit oraz samochód operacyjny marki Nissan. Obecna siedziba OSP mieści się w budynku przy ulicy Grunwaldzkiej w centrum miejscowości. Niestety nie spełnia on współczesnych wymogów dla obiektów tego rodzaju.

Wizualizacje nowej strażnicy wg. projektu opracowanego przez Studio R2 Pracownia Architektoniczna Dariusza Ruta z Kołobrzegu, / UGiM Rudnik nad Sanem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »