Tragiczny pożar domu koło Nałęczowa

0 zastępów PSP i OSP walczyło z pożarem drewnianego budynku mieszkalnego jaki wybuchł wczoraj przed południem w Czesławicach koło Nałęczowa na Lubelszczyźnie. Pod zawalonym stropem strażacy znaleźli częściowo zwęglone zwłoki mężczyzny.

Wczoraj około 10:20 puławscy strażacy odebrali sygnał o pożarze drewnianego domu w Czesławicach koło Nałęczowa. Gdy pierwsze jednostki dotarły na miejsce budynek był już całkowicie objęty ogniem. Ze względu na ryzyko jego zawalenia, strażacy prowadzili działania z zewnątrz.

Do środka ratownicy weszli dopiero po opanowaniu pożaru. W trakcie dogaszania zarzewi, pod elementami zawalonego stropu i dachu ujawnili częściowo zwęglone zwłoki mężczyzny. Według wstępnych ustaleń ciało najprawdopodobniej należy do około 30-letniego obywatela Ukrainy, który od niedawna mieszkał w Czesławicach.

Na miejscu zdarzenia przeprowadzone zostały oględziny z udziałem biegłych z zakresu pożarnictwa i medycyny sądowej.

Z dużym prawdopodobieństwem można mówić o zaprószeniu ognia, ale dokładna przyczyna pożaru jest jeszcze wyjaśniana – zaznacza oficer prasowy puławskiej policji podkom. Ewa Rejn-Kozak.

W kilkugodzinnej akcji ratowniczo-gaśniczej udział brało 10 zastępów PSP i OSP z powiatu puławskiego i lubelskiego.

Foto: Policja Lubelska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »