Trwa kurs specjalistyczny dla nurków MSWiA

5 września br. w Wojewódzkim Ośrodku Szkolenia KW PSP w Szczecinie z siedzibą w Bornem Sulinowie, rozpoczął się kolejny kurs młodszego nurka MSWiA. Podczas dwutygodniowego szkolenia jedenastu kandydatów na młodszych nurków, pod czujnym okiem instruktorów uczą się wykonywać prace pod wodą na głębokości do 20 m.

Szkolenie składa się z części teoretycznej i praktycznej. W trakcie ćwiczeń kursanci poznają techniki poszukiwania obiektów znajdujących się pod wodą, posługiwania się narzędziami hydraulicznymi, wydobywania zatopionych obiektów, a także przeprowadzania akcji ratowniczych na powierzchni i pod powierzchnią wody.

Dodatkowym wparciem podczas realizacji szkolenia, z jakiego mogą korzystać przyszli nurkowie, jest system audiowizualny nadzorujący prace nurków pod powierzchnią wody. Narzędzia audiowizualne są systemami wsparcia pracy nurka, staja się też jego nieodzowną częścią.

Równolegle ze szkoleniem młodszego nurka odbywa się szkolenie dla nurków kierujących pracami podwodnymi. Uczestnikami tego kursu jest czworo strażaków z kilkuletnim stażem nurkowym, którzy podczas szkolenia uczą się jak w praktyce organizować prace podwodne oraz w jaki sposób kierować akcją związaną z ratownictwem wodnym.

Opracowanie: Biura Edukacji KG PSP
Zdjęcia: mł.asp. Marcin Manthey, mł.asp. Łukasz Haryk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »