Tragiczny wypadek pod Czaplinkiem. Zginął 31-latek

W środowe przedpołudnie doszło do tragicznego wypadku na drodze wojewódzkiej 171 pomiędzy Czaplinkiem a Barwicami, w Zachodniopomorskiem. Rozpędzony mercedes uderzył w drzewo. We wraku pojazdu znaleziono kierowcę, który zginął na miejscu.

Do wypadku doszło około godziny 11:40 w środę (14.09) w okolicach Czaplinka, na drodze prowadzącej do Barwic. Rozpędzony mercedes na prostym odcinku drogi uderzył w drzewo. Siła uderzenia sprawiła, że auto rozpadło się na dwie części, a jego elementy znajdowano nawet 200 metrów od wraku.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano strażaków z Czaplinka i Drawska Pomorskiego, jak również zespół ratownictwa medycznego i policjantów. Ratownicy po zabezpieczeniu miejsca wypadku przystąpili do wykonania dostępu i ewakuacji poszkodowanego kierującego autem. Pomimo podjęcia czynności ratowniczych życia mężczyzny nie udało się uratować. 31-letni kierujący poniósł śmierć na miejscu.

Droga wojewódzka 171 w rejonie miejsca tragedii była zablokowana przez kilka godzin. W tym czasie policjanci, pracujący pod nadzorem prokuratora, zabezpieczali materiał dowodowy, który pozwoli ustalić okoliczności i przebieg wypadku. Na tą chwilę wiadomo, że w chwili zderzenia z drzewem auto musiało jechać z ogromną prędkością. Wskazówka prędkościomierza zatrzymała się na wysokości 190 km/h.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »