Wasilków. Pożar w budynku wielorodzinnym. Ewakuowano 60 osób

W piątkowy poranek doszło do pożaru wielorodzinnego budynku w miejscowości Wasilków pod Białymstokiem. W akcji ratowniczo-gaśniczej uczestniczyło 16 zastępów strażackich. Z budynku ewakuowano 60 osób.

Wasilków. Około godziny 5:30 w piątek (26.04) białostoccy strażacy odebrali zgłoszenie o pożarze budynku w miejscowości Wasilków. Szybko okazało się, że chodzi o wielorodzinny budynek mieszkalny, który przylega do hotelu Jard. Do zdarzenia skierowano więc kilkanaście zastępów PSP i ochotniczych straży pożarnych.

Na miejscu okazało się, że pożarem objęte są dwa pomieszczenia o wymiarach 40×30 metrów zlokalizowane na piętrze budynku. Ogień bardzo szybko rozprzestrzeniał się również na konstrukcję dachu. 58 osób zdołało opuścić dom samodzielnie, kolejne 2 osoby ratownicy ewakuowali z wykorzystaniem drabin. Wiadomo, że budynek był schronieniem dla ukraińskich uchodźców. Osoby, które w chwili powstania pożaru przebywały w budynku nie odniosły obrażeń.

Po kilkudziesięciu minutach pożar zlokalizowano. Akcja gaśnicza trwała jednak jeszcze kilka godzin. Strażacy musieli dotrzeć do wszystkich zarzewi ukrytych w drewnianych elementach konstrukcji budynku. Stopniowo z terenu akcji wycofywano kolejne jednostki strażackie. Ogółem w działaniach wzięło udział 16 zastępów PSP i OSP. Zadysponowano m.in. oficera operacyjnego i grupę dronową z Komendy Wojewódzkiej PSP w Białymstoku.

Okoliczności i przyczyny powstania pożaru nie są na razie znane.  Czynności w tej sprawie wykonują policjanci.

Nie wiadomo również czy uchodźcy zamieszkujący budynek będą mogli do niego wrócić. Mimo szybkiej reakcji strażaków ogień dokonał sporych zniszczeń. Według informacji Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego właściciel hotelu Jard zapewni schronienie wszystkim mieszkańcom budynku.

Foto: X/Komenda Miejska PSP w Białymstoku


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »