Wizualizacja nowego obiektu KM PSP w Grudziądzu

Trwa proces tworzenia dokumentacji projektowej i technicznej nowej siedziby Komendy Miejskiej i JRG 1 PSP w Grudziądzu. Jej koszt to ponad 220 tys. złotych, zaś autorem poznańska firma A.DO XXI Sp. z o.o. Grudziądzcy strażacy ujawnili wizualizację projektu strażnicy z przyległą infrastrukturą.

Budowa nowej siedziby Komendy Miejskiej i JRG 1 PSP w Grudziądzu to jedna z wielu inwestycji budowlanych ujętych w programie modernizacji służb MSWiA. Kiedy prace budowlane ruszą? Jeszcze nie wiadomo. Strażacy mają już działkę o powierzchni ok. 1,5 ha oraz zapewnione finansowanie inwestycji. W grudniu wyłoniono firmę, która przygotowuje wielobranżową dokumentacją projektową i techniczną. Poznańska firma A.DO XXI Sp. z o.o. – autor wielu podobnych opracowań dla Państwowej Straży Pożarnej – wyceniła swoją ofertę na kwotę 221 400 złotych. Kolejnym etapem będzie ubieganie się o pozwolenia na budowę.

Nowy obiekt dla grudziądzkiej PSP ma stanąć na działce pomiędzy ulicami Łyskowskiego i Karabinierów. Będzie to dwukondygnacyjny budynek z halą garażową na 14 stanowisk dla pojazdów. Na parterze znajdą się pomieszczenia stanowiska kierowania, a także pomieszczenia dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1. Piętro zajmie komenda. W obiekcie znajdzie się również zaplecze magazynowo-techniczne oraz myjnia. Infrastrukturę towarzyszącą stanowią place manewrowe, parkingi, a także obiekty sportowe (boiska do piłki nożnej, siatkówki plażowej i streetball), i ćwiczebne (plac, treningowa klatka schodowa, tunel ćwiczebny i zbiornik na wodę).

W kwietniu MSWiA opublikowało listę zadań budowlanych realizowanych w ramach programu modernizacji służb MSWiA na lata 2022-25. Zawiera ona 117 pozycji. 62 zadania dotyczą przebudowy i rozbudowy obiektów już istniejących. W planach jest również budowa 55 nowych obiektów. Zdecydowana większość to nowe siedziby istniejących już komend, czy jednostek ratowniczo-gaśniczych.

Foto: A.DO XXI Sp. z o.o. / KM PSP Grudziądz

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Program modernizacji PSP. Komenda Główna opublikowała listę inwestycji budowlanych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »