Wypadek z udziałem karetki pod Słupskiem. 2 osoby nie żyją

Dwie osoby zginęły, a cztery kolejne zostały poszkodowane w wyniku wypadku do jakiego doszło wczoraj przed południem w pobliżu Bydlina między Słupskiem a Ustką. W wypadku uczestniczyły cztery pojazdy, w tym ambulans pogotowia ratunkowego.

Do wypadku doszło w czwartek (7.05) przed godziną 10:00 na drodze łączącej Słupsk z Ustką w pobliżu miejscowości Bydlino. W zdarzeniu uczestniczyły cztery pojazdy: ambulans pogotowia ratunkowego, auto osobowe, autocysterna przewożąca paliwo i motocykl. Na miejsce zadysponowano siedem zastępów z JRG PSP 1 Słupsk i JRG Ustka oraz jednostki OSP Włynkowo. Na miejscu okazało się, że doszło do czołowego zderzenia karetki i audi. Siła zderzenia sprawiło, że osobówka rozpadła się na dwie części. Udział pozostałych pojazdów w zdarzeniu jest przedmiotem ustaleń śledczych.

Bilans wypadku jest tragiczny. Dwie osoby podróżujące osobówką zginęły na miejscu. Do szpitala z obrażeniami ciała trafił motocyklista i trzy osoby podróżujące karetką. Strażacy po zabezpieczeniu miejsca wypadku zajęli się wykonaniem dostępu do jednej osoby zakleszczonej w ambulansie, jak również opanowaniu i neutralizacji wycieku oleju napędowego z rozerwanego baku autocysterny. Osoby poszkodowane trafiły pod opiekę zespołów ratownictwa medycznego, które po wykonaniu niezbędnych czynności ratowniczych przetransportowały rannych do szpitala.

Krajowa dwudziestka jedynka była zablokowana przez kilka godzin. W tym policjanci pracujący pod nadzorem prokuratora prowadzili czynności dochodzeniowe zmierzające do ustalenia przebiegu i przyczyn wypadku.

Foto: mł. asp. Piotr Basarab, KM PSP Słupsk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »