30. Finał WOŚP. W Kielcach zlicytują strażackiego STAR-a

W niedzielę 30 stycznia odbędzie się – jubileuszowy – 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ramach zbiórki pieniężnej, organizowane są licytacje, do których bardzo chętnie włączają się strażacy-ochotnicy. Dzięki druhom z Bobrzy i samorządowcom Miedzianej Góry, w Kielcach zlicytowany zostanie strażacki STAR 244.

W ubiegłym roku, do Ochotniczej Straży Pożarnej w Bobrzy pod Kielcami, zakupiony został nowy samochód ratowniczo-gaśniczy GBA4/29. Został on zabudowany na podwoziu Renault D16 przez firmę Moto-Truck. Pojazd ten zastąpił na wyposażeniu jednostki ponad 30-letniego GBM 2,5/8 zabudowanego na podwoziu STAR-a 244 w Jelczańskich Zakładach Samochodowych.

Strażacki STAR 244, a właściwie JELCZ 008, został wyprodukowany w 1989 roku. Strażakom z Bobrzy służy od 2006 roku. Mimo swojego wieku, na koncie ma przejechanych zaledwie 63 000 kilometrów.

Cały czas jest na chodzie, do końca ubiegłego roku był w podziale bojowym i wycofujemy go tylko z tego względu, że pozyskaliśmy nowy – zapewnia na łamach świętokrzyskiego Echa Dnia dh Rafał Banaś, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Bobrzy.

W czwartek (13.01) druhowie z Bobrzy wspólnie z Damianem Sławskim, wójtem Gminy Miedziana Góra przekazali samochód na licytację w kieleckim sztabie WOŚP. Licytacja strażackiego wozu będzie prowadzona na zorganizowanej specjalnie z okazji 30. Finału WOŚP w Kielcach grupie na portalu Facebook. Dzięki temu każdy zainteresowany będzie mógł wziąć w niej udział. Licytacja samochodu odbędzie się 30 stycznia, czyli w dniu finału.

Wedle zapowiedzi WOŚP, zebrane podczas niedzielnego finału fundusze mają być przeznaczone na rozwój diagnostyki i terapii w zakresie dziecięcej.

Fotografia nagłówkowa: Fb/OSP Bobrza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »