Budynek nowej remizy dla OSP Kalety gotowy

Zakończyły się prace budowlane nowej remizy OSP w Kaletach w województwie śląskim. Teraz trwają odbiory budynku, zaś oddanie obiektu do użytku zaplanowano na wrzesień br. Budowa nowoczesnego, jednokondygnacyjnego budynku pochłonęła niemal 4,5 mln złotych.

Niespełna rok trwała budowa nowej remizy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaletach koło Tarnowskich Gór w województwie śląskim. Ten nowoczesny, jednokondygnacyjny budynek o kubaturze 3 657,19m³, powstał na działce przy skrzyżowaniu ulic Gwoździa i Leśnej. Jej powierzchnia to nieco ponad 3,5 tys. m².

Budynek zaprojektowano na planie figury zbliżonej kształtem do prostokąta. Powierzchnia użytkowa parteru to nieco ponad 555 m². W budynku znalazły się dwa garaże dla pojazdów pożarniczych. Pierwszy z czterema bramami i czterema stanowiskami dla dużych samochodów ratowniczo-gaśniczych. Drugi z dwiema bramami i czterema stanowiskami dla mniejszych pojazdów. W tylnej części budynku znalazły się pomieszczenia użytkowe: szatnia, umywalnia, magazyn oraz pomieszczenia gospodarcze, porządkowe, socjalne.

Inwestorem jest Gmina Miasto Kalety. Zaś generalnym wykonawcą konsorcjum TIGER-BUD S.C. RAFAŁ LISOŃ, MARIUSZ JUST i TIGER-BUD SP. Z O.O. z Rusinowic koło Lublińca. Budowa nowej strażnicy pochłonęła 4.496.296,98 zł. Sfinansowano ją z miejskiego budżetu. Gmina uzyskała również dofinansowanie na tą inwestycję z Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Obecnie trwają procedury odbiorowe. Strażacy do nowej siedziby powinni wprowadzić się najpóźniej we wrześniu.

Inwestycja wpisuje się też w obchody stulecia działalności OSP w Kaletach.

Foto: Urząd Miasta Kalety


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »