Ćwiczenia na Jeziorze Rajgrodzkim – Biały szkwał 2022

W dniu 20.10.2022 r. na Jeziorze Rajgrodzkim odbyły się ćwiczenia pod kryptonimem „BIAŁY SZKWAŁ 2022”. Wzięły w nich udział siły i środki Centralnego Odwodu Operacyjnego Państwowej Straży Pożarnej z województwa podlaskiego.

Na jeziorze w wyniku silnego wiatru doszło do wywrócenia kilku jednostek pływających w wyniku czego osoby na nich przebywające znalazły się w wodzie. Część poszkodowanych dryfujących na wodzie zostało podjętych przez służby ratunkowe – to główne założenia do ćwiczeń. Nurkowie ze Specjalistycznych Grup Ratownictwa Wodno-Nurkowego PSP mieli za zadanie odnaleźć osoby, będące pod powierzchnią wody.

Celem ćwiczeń było doskonalenie technik i sposobów postępowania na wypadek wystąpienia zdarzeń na obszarach wodnych i przywodnych, doskonalenie techniki i taktyki nurkowej w działaniach ratowniczych, poszukiwawczych i nurkowaniu technicznym. W ćwiczeniach udział wzięły Specjalistyczne Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego PSP z Grajewa, Moniek, Augustowa, Suwałk, Łomży oraz służby współdziałające tj. WOPR, Pogotowie, Policja i inni.

Opracowanie: mł. bryg. Andrzej Płoński, KP PSP w Mońkach
Zdjęcia: Archiwum KW PSP w Białymstoku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »