Czyżewo. Wybuch zbiornika z paliwem ciężko poparzył mężczyznę

Strażacy z powiatu rypińskiego w województwie kujawsko-pomorskie interweniowali wczoraj w miejscowości Czyżewo. Doszło tam do pożaru garażu i znajdującego się w nim samochodu. Jak się okazało pożar był następstwem wybuchu paliwa. Poważnie poparzony został 41-letni mężczyzna.

Czyżewo. W poniedziałek (10.07) o godzinie 17:36 strażacy z Rypina przyjęli zgłoszenie o pożarze w przydomowym garażu w miejscowości Czyżewo. Zapalił się garażowany w nim samochód osobowy. Na miejsce skierowano 5 zastępów PSP i OSP.

Gdy strażacy dotarli na miejsce okazało się, że garaż jest w całości objęty pożarem. Zagrażał on również usytuowanemu w pobliżu budynkowi mieszkalnemu. Strażacy przystąpili do akcji gaśniczej. W jej efekcie udało się uratować budynek mieszkalny.

Jak się okazało w zdarzeniu ucierpiał 41-letni mężczyzna. Doznał on poważnych poparzeń znacznej powierzchni ciała. Po udzieleniu pomocy medycznej na miejscu zespół ratowniczy przekazał poszkodowanego zespołowi HEMS Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wedle informacji podawanych przez stronę społecznościową zespołów ratownictwa medycznego z powiatu golubsko-dobrzyńskiego 41-latek doznał poparzeń na powierzchni 70-80% ciała. Zespół HEMS przetransportował go do Warszawy skąd ostatecznie samolotem przetransportowano go do jednego z ośrodków oparzeniowych.

Jak ustalono 41-latek wykonywał w garażu prace spawalnicze. Wówczas miało dojść do pożaru samochodu i wybuchu zbiornika z paliwem, którego skutkiem były ciężkie obrażenia. Nie ma informacji, w jakim stanie znajduje się poszkodowany 41-latek. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności wypadku.

W kilkugodzinnej akcji ratowniczo-gaśniczej uczestniczyły 3 zastępy PSP z Rypina, a także druhowie z miejscowości Kowalki i Długie.


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »