Dwoje dzieci zginęło w pożarze domu w Gdańsku

Dwoje dzieci w wieku ok. 1 roku i 3 lat to ofiary śmiertelne pożaru domu, jaki wczoraj wybuchł przy ulicy Stokrotki w Gdańsku. W zdarzeniu poszkodowane zostały również dwie inne osoby. Zgłoszenie do strażaków wpłynęło przed godziną 13. Na miejscu pracowało osiem strażackich zastępów.

Gdańsk. W piątek (19.01) około godziny 12:40 strażacy z KM PSP w Gdańsku przyjęli zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego przy ulicy Stokrotki. Na miejsce skierowano zastępy z jednostek ratowniczo-gaśniczych PSP. Z chwilą przyjazdu na miejsce pierwszych jednostek, strażacy zastali silnie rozwinięty pożar niewielkiego domu jednorodzinnego. Na miejsce przybyli również policjanci i zespoły ratownictwa medycznego.

Akcja gaśnicza nie trwała długo. Już po około godzinie pożar był ugaszony. Spłonęło jedno z pomieszczeń i dach budynku. W trakcie przeszukiwania domu strażacy natrafili na ciała dwójki dzieci. Jak ustalono jedno z nich miało ok. 1 roku życia, drugie 3 lata. W wyniku pożaru poszkodowane zostały również dwie inne osoby – matka dzieci i starszy mężczyzna, którego przewieziono do szpitala. Kobiecie udzielono pomocy psychologicznej.

Po zakończeniu działań gaśniczych do pracy przystąpili policyjni dochodzeniowcy i prokurator. Ich zadaniem będzie ustalenie okoliczności i przyczyn powstania pożaru. Według wstępnych ustaleń matki dzieci nie było w domu gdy wybuchł pożar. Na chwilę miała zostawić dzieci bez opieki. Na miejscu pracowało osiem zastępów straży pożarnej.

Fotografia nagłówkowa: X (Twitter)/KM PSP Gdańsk


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »