Funkcjonariusz PSP z Grudziądza zmarł na służbie

Ogniomistrz Paweł Chyła – funkcjonariusz pełniący służbę na Stanowisku Kierowania KM PSP w Grudziądzu zmarł w trakcie 24-godzinnej służby. Miał 36 lat, pozostawił żonę i małą córeczkę. Dziś strażacy z całego kraju oddadzą hołd zmarłemu Koledze.

Informację o śmierci funkcjonariusza przekazali Jego Koledzy z Komendy Miejskiej PSP w Grudziądzu za pośrednictwem kanałów społecznościowych:

Z wielkim smutkiem informujemy, że dziś rano na wieczną służbę odszedł nasz funkcjonariusz ogn. Paweł Chyła. Popularny „Junior” był dyżurnym w Stanowisku Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Grudziądzu.

36-letni funkcjonariusz zmarł dziś o poranku podczas pełnionego od wczoraj 24-godzinnego dyżuru na Stanowisku Kierowania. Nagle zasłabł. Mimo szybko udzielonej pomocy i podjęcia reanimacji jego życia nie udało się uratować.

Ogniomistrz Paweł Chyła z grudziądzką PSP związany był od 2007 roku. Służbę na Stanowisku Kierowania KM PSP rozpoczął w 2013 roku.

Służbowo sumienny pracownik – tytan zdalnej pracy przy działaniach ratowniczo – gaśniczych. Prywatnie serdeczny kolega z ciętym angielskim humorem – wspominają grudziądzcy strażacy.

Kondolencje rodzinie zmarłego strażaka – w imieniu własnym i całej społeczności strażackiej – złożył komendant główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak.

Dziś o godzinie 18. we wszystkich jednostkach PSP strażacy oddadzą hołd zmarłemu strażakowi, poprzez wystawienie samochodów strażackich i włączenie na minutę sygnałów świetlno-dźwiękowych. Komendant główny PSP zachęca strażaków jednostek ochrony przeciwpożarowej aby dołączyli do wspólnego upamiętnienia zmarłego funkcjonariusza.

Ogniomistrz Paweł Chyła miał 36 lat. Pozostawił żonę i małą córeczkę.

Fotografia nagłówkowa: KM PSP Grudziądz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »