Holandia. Kontener do gaszenia elektryków zniszczony podczas akcji

Kontener wykorzystywany do gaszenia baterii i samochodów elektrycznych rozpadł się podczas akcji gaśniczej. Do zdarzenia doszło w poniedziałek w Helmond na wschodzie Holandii. Strażacy zmagają się tam z pożarem kontenera, w którym przechowywano baterie samochodowe.

W poniedziałek (25.12) ok. 16:40 lokalnego czasu holenderscy strażacy przyjęli zgłoszenie o pożarze kontenera z bateriami do samochodów elektrycznych. Zgłoszenie pochodziło z jednej z firm znajdujących się na terenie kompleksu motoryzacyjnego w mieście Helmond, w Brabancji Północnej na wschodzie Królestwa Niderlandów. Na miejsce zdarzenia skierowano kilka zastępów lokalnej straży pożarnej.

Jak ustalono ogniem zajęty był jeden z trzech kontenerów wyładowanych bateriami samochodowymi. Kolejne dwa odsunięto na bezpieczną odległość. Pożar zlokalizowano sprawnie. Problemem – jak zawsze w podobnych przypadkach – była natomiast konieczność długo trwałego chłodzenia kontenera, a zwłaszcza jego zawartości.

W tym też celu, na miejsce zadysponowano… Kontener.

Specjalistyczny kontener służący właśnie do długo trwałego chłodzenia wodą samochodów elektrycznych użyczyła firma DAF Trucks. Wieczorem tego samego dnia ogromny kontener na niskopodwoziowej naczepie został przetransportowany do Helmond. Jego przewóz odbywał się pod eskortą policji.

Po przygotowaniu kontenera do działań, strażacy umieścili w nim kontener z palącymi się bateriami po czym zalali go wodą. Niedługo później pojawiły się komplikacje. Kontener zaczął przeciekać, po czym odkształcił się. Jego ściany odchyliły się na zewnątrz, w efekcie czego znajdująca się w nim woda rozlała się.

Strażacy kontynuują chłodzenie baterii wykorzystując przenośne działka wodno-pianowe. Zgodnie z wcześniejszymi założeniami, ta część akcji gaśniczej miała trwać do 72 godzin. Na razie nie wiadomo, jak długo to potrwa. Lokalne służby w najbliższym czasie mają opracować nowy plan dalszego postępowania ze zniszczonymi bateriami.

Trwa również ustalanie przyczyn zniszczenia jedynego tej klasy kontenera gaśniczego w Europie. Według informacji lokalnego portalu DitisHelmond kontener był wielokrotnie wykorzystywany na terenie firmy DAF Trucks. Świąteczna akcja w Helmond to pierwsze działania z jego wykorzystaniem poza terenem firmy.


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »