Nowa remiza, wóz i pralnica w OSP Wilkowice

W Wilkowicach, w powiecie sławieńskim (zachodniopomorskie) miała miejsce w sobotę uroczystość otwarcia nowej remizy strażackiej. Uroczystość była też okazją do przekazania jednostce nowego samochodu KAMAZ i pralnicy, a także figury św. Floriana.

W uroczystości uczestniczyli: sekretarz stanu w MSWiA Paweł Szefernaker, zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP w Szczecinie st. bryg. Marek Popławski, komendant powiatowy PSP w Sławnie bryg. Paweł Faryno, wójt gminy Postomino Janusz Bojkowski, zaproszeni goście oraz druhowie. Dowódcą uroczystości był dh. Paweł Radziński, uroczystość prowadziła Ewelina Ciróg. Przy akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Postomina został odśpiewany hymn państwowy. Remizę, wóz strażacki oraz figurę Św. Floriana poświęcił ojciec Rafał Dudka – kapelan powiatowy OSP.

Budowa nowej strażnicy rozpoczęła się na wiosnę zeszłego roku. Jest to jednokondygnacyjny budynek, częściowo z użytkowym poddaszem. W budynku znajduje się trzystanowiskowy garaż dla samochodów pożarniczych. Jedno stanowisko jest wyposażone w kanał serwisowy. Strażacy mają również do dyspozycji świetlicę z aneksem kuchennym, łazienkę z umywalnią, szatnię, suszarnię oraz gabinet i pomieszczenie gospodarcze. Na poddaszu ulokowano magazyn. Budowa obiektu pochłonęła ponad 1,4 mlna złotych. Kasę wyłożyła Gmina Postomino.

Przekazywany samochód GBA marki KAMAZ został zakupiony w 2019 roku. Kosztował 760 tys. złotych. Jego zakup – podobnie jak zakup pralnicy – został sfinansowany ze środków MSWiA za pośrednictwem Komendy Głównej PSP, WFOŚiGW w Szczecinie oraz Gminy Postomino.

Zdjęcia: Urząd Gminy Postomino

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »