Łętownia. Pożar drewnianych wiat. Spłonęły maszyny stolarskie i drewno

W poniedziałek późnym popołudniem strażacy z Leżajska otrzymali zgłoszenie o pożarze wiaty drewnianej w miejscowości Łętownia. W akcji gaśniczej uczestniczyło 60 strażaków z 15 zastępów Państwowej i ochotniczych straży pożarnych. Nie ma osób poszkodowanych.

Łętownia. W poniedziałek (22.01) o godz. 17.28 strażacy z Leżajska w województwie podkarpackim odebrali zgłoszenie o pożarze w miejscowości Łętownia koło Nowej Sarzyny. Według zgłoszenia paliła się drewniana wiata, w której przechowywano maszyny stolarskie oraz drewno opałowe. Na miejsce skierowano strażaków z jednostek PSP w Leżajsku i Nowej Sarzynie oraz okolicznych OSP.

Po przyjeździe na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że pożarem objęty został kompleks połączonych ze sobą wiat drewnianych, w których zgromadzone były maszyny i sprzęt stolarski oraz drewno opałowe. Bezpośrednio zagrożone były sąsiadujący budynek szkoły podstawowej oraz dom mieszkalny – relacjonuje bryg. Wojciech Długosz z Komendy Powiatowej PSP w Leżajsku.

Działania gaśnicze pozwoliły na dosyć szybkie opanowanie rozwoju pożaru. Strażakom udało się równień wynieść z płonącego obiektu butle z gazami:

butlę z acetylenem, 3 butle z tlenem oraz 4 butle z gazem propan-butan – wylicza bryg. Wojciech Długosz.

Kolejne ponad 3 godziny trwało dogaszanie pożaru i przeszukiwanie pogorzeliska. Co ważne, w wyniku pożaru żadna osoba nie doznała obrażeń. Teraz trwa ustalanie okoliczności i przyczyn powstania pożaru. Czynności w tej sprawie wykonują policjanci.

W kilkugodzinnej akcji gaśniczej uczestniczyło 15 zastępów straży pożarnych, w tym 8 zastępów z jednostek Komendy Powiatowej PSP w Leżajsku i 7 zastępów OSP z terenu powiatu.

Zdjęcia: bryg. Wojciech Długosz, kpt. Tomasz Dobek, KP PSP Leżajsk


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »