V Manewry Medyczne strażaków z powiatu pilskiego

08 października 2021 roku, w godzinach 18:00-23:00, na terenie gminy Szydłowo, odbyły się Powiatowe Manewry Ratownictwa Medycznego skierowane do strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

W przedsięwzięciu wzięła udział rekordowa ilość zespołów, która wyniosła aż 17 drużyn. Tegorocznym gospodarzem Manewrów, była jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Szydłowie, przy współudziale Starostwa Powiatowego w Pile oraz Urzędu Gminy Szydłowo.

Przyjęty szkoleniowy charakter ćwiczeń został tym razem urozmaicony o porę nocną, która przyniosła wiele wniosków, ale też wymagała wdrożenia odpowiednich technik ratowniczych. Zespoły musiały zmierzyć się z czterema specjalnie przygotowanymi i zaaranżowanymi scenkami, których scenariusz wyglądał następująco:

  • Podtopione i wyciągnięte ze stawu dziecko;
  • Zderzenie rowerzysty z samochodem osobowym;
  • Próba samobójcza na peronie,
  • Uraz kończyny górnej na terenie gospodarstwa rolnego.

Zmaganiom drużyn bezpośrednio na miejscu przyglądał się Starosta Pilski Eligiusz Komarowski, Sekretarz Gminy Szydłowo Iwona Mazur oraz Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Pile st. kpt. Paweł Kamiński.

Warto wspomnieć, że zajęcia odbyły się już po raz piąty. Dotychczas organizowano je na terenie gminy Wyrzysk, Łobżenica, Piła i Kaczory.

Opracowanie: mł. asp. Mateusz Kentzer, KP PSP Piła;
Zdjęcia: dh Justyna Muszyńska, OSP Wiktorówko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »