IFRE-EXPO. Już wkrótce strażackie święto w Kielcach

Prezentacje najnowocześniejszych pojazdów i sprzętu strażackiego, widowiskowe akcje Małych Strażaków, rywalizacja sportowo-pożarnicza drużyn OSP i zmagania o tytuł Najtwardszego Strażaka – targi IFRE- EXPO zapowiadają się emocjonująco. Wstęp bezpłatny po rejestracji.

Targi IFRE-EXPO potrwają od 15 do 17 czerwca. Przez wszystkie trzy dni Targi Kielce będą gościć przedstawicieli służb – Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz klas i szkół mundurowych. Trzeci dzień wystawy dedykowany jest rodzinom z dziećmi!

Strażackie widowisko

Na zwiedzających czekają widowiskowe „akcje ratunkowe” w wykonaniu Małych Strażaków ze Stąporkowa, popisy psów ratowniczych z Grupy Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz, pokazy przygotowane przez Państwową Straż Pożarną oraz emocjonujące zmagania sportowe strażaków. Najmłodsi druhowie już wielokrotnie prezentowali się w Targach Kielce. Podczas poprzednich pokazów w czasie IFRE- EXPO przeprowadzili akcję gaśniczą domku dla lalek, w którym na ratunek czekał… Michał, czyli treningowa lalka. Został uratowany, a mali druhowie udzielili mu pierwszej pomocy – poszkodowany „przeżył” przygodę z pożarem. Strażacy ze Stąporkowa za swój profesjonalizm byli nagradzani gromkimi oklaskami. Niespodzianki szykują dla zwiedzających także wystawcy, firmy chętnie decydują się na uzupełnienie ekspozycji pokazami dynamicznymi. W tym roku kilku wystawców zapowiada ciekawe widowiska. Jeszcze ciekawiej brzmią plany fundacji cfbt.pl, która na tegoroczne targi szykuje kilka ciekawych akcji, między we współpracy z GTD – Grupą Treningową Dolny Śląsk.

Sportowa rywalizacja OSP

Zawody mające na celu popularyzowanie sportu w jednostkach OSP oraz sprawdzenie sprawności strażaków, odbędą się w ostatnim dniu Międzynarodowych Targów Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych KIELCE IFRE-EXPO, w sobotę 17 czerwca. Na najlepszych uczestników czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe o wartości 5500 zł w przypadku pierwszego miejsca, 4500 zł za drugą lokatę oraz 3500 zł za zajęcie ostatniego stopnia podium. Podczas zawodów drużyny będą musiały pokonać tor przeszkód na czas, przetoczyć oponę, rozwinąć wąż gaśniczy W-52, czy napełnić zbiornik przy użyciu hydronetki. Współorganizatorem zawodów dla drużyn OSP jest firma KADIMEX. Wyjątkowo w tym roku, odbędą się nie tylko zawody dla strażaków ochotników, w drugim dniu targów w zmaganiach o tytuł Najtwardszego Strażaka wystartują funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, w programie przewidziane są starty indywidualne, starty tandemów oraz starty sztafet.

Najnowocześniejsze wozy

Ale to, co podczas targów pożarniczych cieszy się największym zainteresowaniem zwiedzających to oczywiście sprzęt i samochody strażackie.
I będzie na co popatrzeć! O ekspozycję zadbają między innymi FIRE-MAX, MOTO-TRUCK, BOCAR, ROSENBAUER, Wawrzaszek, SZCZĘŚNIAK, STOLARCZYK, SZYBICKI, KADIMEX, SUPRON 1, PROCOM, BIBMOT, „PERFEKT” czy SCHMITZ ONE SEVEN i inni, w sumie 140 wystawców na powierzchni blisko 7 000 mkw.

Merytorycznie dla Straży Pożarnej

Podczas Kielce Ifre Expo odbędzie się Odprawa Komendantów Wojewódzkich, Miejskich i Powiatowych w pierwszym dniu targów, natomiast głównym merytorycznym punktem będzie konferencja organizowana przez Komendę Główną PSP w drugim dniu wystawy. Panele dyskusyjne będą dotyczyły ważnych zagadnień takich jak „Medyczne działania ratownicze w KSRG”, „Rozwój łączności na rzecz alarmowania i ostrzegania ludności” oraz „Ustawa o ochronie przeciwpożarowej w aspekcie prewencyjnym – wyzwanie legislacyjne”.

Targi IFRE-EXPO potrwają od czwartku, 15 czerwca do soboty, 17 czerwca w Targach Kielce. Wstęp jest bezpłatny, po rejestracji on-line na targikielce.pl lub na miejscu w czasie wystawy. Wszystkich zainteresowanych oraz rodziny z dziećmi Targi Kielce zapraszają w sobotę, 17 czerwca. Dzieci do 14 roku życia przebywające pod opieką wejdą bez rejestracji.

Źródło, Foto: Targi Kielce S.A.


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »