Nowe drabiny mechaniczne Państwowej Straży Pożarnej województwa opolskiego

Państwowa Straż Pożarna województwa opolskiego wzmocniona została dwoma samochodami specjalistycznymi – drabinami mechanicznymi, które trafiły do Komendy Powiatowej PSP w Brzegu oraz Komendy Miejskiej PSP w Opolu.

Do komend trafiły drabiny mechaniczne dostarczone przez firmę Rosenbauer. Oba pojazdy wyprodukowane zostały w 2023 roku. Pojazdy o wysokości ratowniczej 30 metrów oraz udźwigu kosza 500 kg są wyposażone w agregat prądotwórczy. Do komendy w Brzegu trafił pojazd na podwoziu Volvo FL280 o mocy silnika 210kW a do komendy w Opolu trafił pojazd na podwoziu Mercedes-Benz Atego 1630F o mocy silnika 220kW.

Wartość obu pojazdów to 7 182 265,2 złotych. Samochody sfinansowane zostały ze środków: budżetu państwa, programu modernizacji, Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, funduszu wsparcia oraz środków finansowych pochodzących z wpływów uzyskanych ze składek z tytułu obowiązkowego ubezpieczenia od ognia, przekazywanych przez zakłady ubezpieczeń na podstawie art. 38 ust. 1 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej.

Strażacy prowadzą ostatnie szkolenia na zakupionym sprzęcie, aby wkrótce drabiny trafiły do podziału bojowego jednostek ratowniczo-gaśniczych w Brzegu oraz Opolu.

Opracowanie i foto: kpt. Łukasz Nowak rzecznik prasowy OKW PSP


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »