OSP w Narolu będzie miała nową strażnicę

Za 1,5 roku strażacy-ochotnicy z Narola (woj. podkarpackie) przeniosą się do nowej strażnicy. Urząd Miasta i Gminy ogłosił przetarg na wyłonienie głównego wykonawcy budowy. Obiekt powstanie dzięki pozyskanym środkom z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia Urząd Miasta i Gminy w Narolu ogłosił przetarg na „Budowę budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Narolu”. Nowy obiekt stanie na obszarze przylegającej do Narola miejscowości Jędrzejówka. Taka lokalizacja ma pozwolić na szybsze dotarcie strażaków do jednostki w sytuacji alarmu.

Będzie to jednokondygnacyjny budynek o powierzchni użytkowej 284,5 m². Znajdą się w nim trzy stanowiska garażowe dla pojazdów ratowniczo-gaśniczych. W budynku znajdą się również pomieszczenia socjalne i sanitarne. Rozstrzygnięcie przetargu powinniśmy poznać 18 stycznia. Roboty budowlane mają ruszyć na przełomie stycznia i lutego.

Zakres prac obejmie m.in. roboty ziemne i fundamenty, konstrukcję nadziemia, pokrycie dachowe, stolarkę zewnętrzną i wewnętrzną, podłogi i posadzki, tynki, okładziny ścienne,  izolacje termiczne i elewacje, wyposażenie. Budynek zostanie wyposażony w wewnętrzną instalację wodociągową, sanitarną, grzewczą, gazową, elektryczną, ciepła technologicznego, wentylacji mechanicznej i klimatyzacji, a także telewizyjną, okablowania multimedialnego oraz odgromową i uziemiającą.

Inwestycja zostanie zrealizowana dzięki środkom pozyskanym z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 1 100 000 złotych. Nowy obiekt ma być gotowy w czerwcu przyszłego roku.

Fotografia nagłówkowa: Wizualizacja nowego budynku, UMiG Narol

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »