OSP z Mszany Dolnej odebrała nowy samochód ratowniczo-gaśniczy

1 lipca spełniło się marzenie druhów z OSP w Mszanie Dolnej. Od wielu lat czynili starania o pozyskanie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Tego dnia, do ich remizy sprowadzono fabrycznie nowy wóz VOLVO FL za blisko 900 tys. złotych. Jego oficjalne przekazanie już niebawem.

1 lipca br. druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mszanie Dolnej odebrali z Bielska-Białej swój nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Jego zabudowę wykonała firma Wawrzaszek ISS, a pod zabudowę wybrano podwozie VOLVO FL. Samochód posiada czterodrzwiową kabinę dla sześciu osób oraz napęd uterenowiony 4×4, a także manualną skrzynię biegów. Napędza go silnik o mocy 285 KM. Zabudowę wykonano z materiałów aluminiowych.

Pojazd wyposażono m.in. w zbiornik na wodę o pojemności 3 tys. litrów i zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 300 litrów. Sercem wozu jest autopompa o wydajności 1600 litrów na minutę. Samochód posiada również działko wodno-pianowe, linię szybkiego natarcia, wciągarkę elektryczną.

Samochód kosztował 890 028 zł. Na tą kwotę składają się pozyskane dofinansowania z budżetu państwa w kwocie 400 tys. zł., budżetu miasta Mszana Dolna 300 tys., budżetu województwa małopolskiego 40 tys. zł. Brakujące 150 028 zł. z własnych środków dołożyła OSP.

Przekazanie i poświęcenie samochodu zaplanowano na dzień 15 lipca. Okazją do tej uroczystości będą obchody 120-lecia działalności Orkiestry Dętej funkcjonującej przy OSP w Mszanie Dolnej.

Foto: Piotr Fornal

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »