Powiat bytowski: Tragiczny wypadek na DK-21 w Trzebielinie

W poniedziałek tuż po godzinie 18. doszło do tragicznego w skutkach wypadku na drodze krajowej 21 w Trzebielinie (powiat bytowski). W wyniku zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką na miejscu zginęły trzy osoby podróżujące osobówką.

O godzinie 18.13 w poniedziałek (20.06) do SKKP PSP w Bytowie wpłynęło zgłoszenie o czołowym zderzeniu dwóch pojazdów w Trzebielinie. Do czołowego zderzenia ciężarówki z osobówką doszło na drodze krajowej 21. Dyżurny skierował na miejsce zdarzenia 2 zastępy PSP z JRG Nr 1 w Bytowie oraz jednostki OSP z Trzebielina i Kołczygłów.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu OSP Trzebielino stwierdzono, że w zdarzeniu brały udział 4 osoby w tym trzy jadące samochodem osobowym są uwięzione w pojeździe. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wykonaniu dostępu do osób poszkodowanych za pomocą narzędzi hydraulicznych – relacjonuje mł. bryg. Adam Mohr z bytowskiej PSP.

W akcji ratowniczej brały udział również dwa zespoły ratownictwa medycznego, zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Policja. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon trzech osób podróżujących samochodem osobowym.

Krajowa 21 była przez kilka godzin całkowicie zablokowana. Trwa wyjaśnianie okoliczności i przyczyn zdarzenia. Czynności prowadzi bytowska policja pod nadzorem prokuratora.

Foto: KP PSP Bytów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »