Pożar kamienicy w Słupsku. Spłonęło 5 mieszkań

16 zastępów PSP i OSP ze Słupska i okolic walczyło z pożarem jaki w poniedziałkowy wieczór wybuchł w kamienicy przy ulicy Juliana Tuwima. W wyniku zdarzenia ucierpiały dwie osoby, które przewieziono do szpitala. Akcja zakończyła się we wtorek przed południem.

W poniedziałek (16.01) o godzinie 22.15 dyżurny stanowiska kierowania komendanta miejskiego PSP w Słupsku przyjął zgłoszenie o pożarze mieszkania w kamienicy przy ulicy Tuwima w Słupsku. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy ze słupskiej PSP i okolicznych jednostek ochotniczych.

Po przyjeździe na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że pożarem objęte są lokale w obrębie poddasza użytkowego – informuje mł. kpt. Piotr Basarab, oficer prasowy KM PSP w Słupsku.

Działania ratowniczo-gaśnicze  skupiły się głównie w obrębie trzeciej kondygnacji nadziemnej budynku. Pożar był już wtedy rozwinięty. Ogniem zajętych było pięć lokali mieszkalnych. Na miejsce zadysponowano łącznie 16 zastępów PSP i OSP. Dodatkowe siły skierowano do zabezpieczenia rejonu działania słupskiej komendy.

Część mieszkańców kamienicy ewakuowała się samodzielnie, jeszcze przed przyjazdem jednostek straży pożarnej. Pozostałych ewakuowali strażacy. Dwie osoby doznały obrażeń, po udzieleniu niezbędnej pomocy na miejscu zostały przetransportowane do szpitala.

Akcja strażaków trwała przez całą noc. Jeszcze we wtorkowy ranek strażacy dogaszali i przeszukiwali pogorzelisko. Przyczyna pożaru i okoliczności w jakich został wywołany nie są jeszcze znane. Ustalać te szczegóły będą policjanci.

Fotografia nagłówkowa: KM PSP Słupsk


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »