Wybuch gazu w miejscowości Rudniki

We wtorkowe popołudnie zawierciańscy strażacy przyjęli zgłoszenie o wybuchu, do jakiego doszło w budynku mieszkalnym w miejscowości Rudniki. Jak się okazało doszło tam do wybuchu gazu. Ucierpiały trzy osoby. W akcji ratowniczej uczestniczyło 16 zastępów straży pożarnych.

We wtorek 17.01.2023r. o godzinie 14:41 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu wpłynęło zgłoszenie o wybuchu gazu w jednym z budynków wielorodzinnych w miejscowości Rudniki. Po dojeździe zastępów straży pożarnej na miejsce zdarzenia stwierdzono, że jedna ze ścian uległa całkowitemu zawaleniu natomiast druga zawaliła się częściowo. W wyniku zdarzenia trzy osoby zostały poszkodowane, które zostały ewakuowane z gruzowiska i przekazane zespołom ratownictwa medycznego.

KDR uzyskał informację od mieszkańców, że pod gruzami nie powinno być więcej osób, co zostało potwierdzone po przeszukaniu gruzowiska. Pod gruzami doszło do pożaru butli z gazem. Z uwagi na brak bezpośredniego dostępu do butli, przystąpiono do schładzania jej z bezpiecznego dla ratowników miejsca. Decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego budynek został wyłączony z użytkowania.

W działaniach, które trwały około 6 godzin brało udział 16 zastępów straży pożarnych w tym Grupa Operacyjna Śląskiego Komendanta Wojewódziego PSP, Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z Jastrzębia-Zdroju wraz z trzema psami ratowniczymi. W czasie prowadzonych działań w siedzibie KP PSP Zawiercie zabezpieczenie operacyjne realizowały jednostki OSP Żerkowice i Kromołów.

Źródło, Foto: KP PSP Zawiercie


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »