Pożar po zderzeniu wojskowych lawet z czołgami na A6 w Szczecinie

Tuż przed południem na autostradzie A6 w Szczecinie, kierunek Kołbaskowo, doszło do zderzenia dwóch wojskowych lawet przewożących czołgi T-72. W wyniku kolizji wybuchł pożar, który strawił przewożone czołgi jeden z ciągników siodłowych i lawety. Słyszalne były eksplozje, nie stwierdzono osób poważnie rannych.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę około 11:50. Konwój wojskowych ciężarówek jechał autostradą A6 w kierunku Kołbaskowa. W okolicach zjazdu Podjuchy doszło do zderzenia dwóch wojskowych lawet przewożących czołgi, w wyniku którego wybuchł pożar. Ogniem objęte były dwa przewożone czołgi, lawety i jeden z ciągników. Na szczęście kierowcy zdołali się ewakuować, nie odnosząc poważniejszych obrażeń.

Na miejsce zdarzenia PSP wysłała pięć zastępów z jednostek ratowniczo-gaśniczych i jedną jednostkę OSP. Przybyły również pozostałe służby ratownicze. Pożar udało się opanować po ok. pół godzinie, po podaniu prądów piany gaśniczej. Służby medyczne udzieliły pomocy kierowcom ciężarówek. Obaj zostali przewiezieni do szpitala na obserwację. Z kolei policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odsunęli postronne pojazdy na bezpieczną odległość. Tuż po zdarzeniu świadkowie relacjonowali o serii eksplozji. Służby uspokajają jednak, że przewożone czołgi były pozbawione uzbrojenia. Eksplodowały najprawdopodobniej koła ogarniętych ogniem lawet.

Służby wciąż pracują na miejscu. Działania związane z ustalaniem okoliczności i przyczyn zdarzenia, jak również uprzątnięciem miejsca wypadku potrwają jeszcze kilka godzin. W tym czasie jezdnia w stronę Kołbaskowa, w rejonie miejsca wypadku, będzie zablokowana. Ruch jest kierowany przez policję na objazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »