Pyrzyce. 16 zastępów walczyło z pożarem pustostanu

Ponad 50 strażaków PSP i OSP z powiatu pyrzyckiego oraz stargardzkiego zaangażowano w akcję gaszenia pożaru pustostanu w Pyrzycach przy ulicy Młyńskiej. Do zdarzenia doszło w poniedziałkowy wieczór. Natomiast zakończono we wtorek o poranku. Osób poszkodowanych nie stwierdzono.

Pyrzyce. W poniedziałek (17.06) kilkanaście minut po godzinie 21:00 strażacy z KP PSP Pyrzyce otrzymali informację o pożarze opuszczonego budynku w tym mieście, przy ul. Młyńskiej. Na miejsce skierowano zastępy PSP z JRG Pyrzyce, a także okolicznych jednostek OSP.

Działania ratowniczo-gaśnicze prowadzone przez przybyłych na miejsce strażaków polegały m.in. na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądów wody w natarciu na obiekt, który w całości był objęty pożarem.

 – informuje PSP w Pyrzycach.

Do pomocy zadysponowano również dodatkowe siły i środki, w tym samochód ciężki z cysterną GCBM 20/16 z JRG w Stargardzie. Dzięki temu utrzymano ciągłość podawania prądów gaśniczych. Wodę dostarczano również, poprzez zbudowaną linię wężową, z  sieci hydrantowej oddalonej o około 350 metrów od miejsca pożarów. Ponadto jednostki OSP dowoziły ją z odleglejszych punktów czerpania.

Po zlokalizowaniu pożaru ratownicy kontynuowali dogaszanie. Sprawdzili również pogorzelisko pod kątem ewentualnych ofiar, na szczęście jednak nikogo nie znaleziono. Spaleniu uległ dach i wnętrze budynku, a także jego zewnętrzna elewacja.

Akcja gaśnicza zakończyła się we wtorek (18.06) o godzinie 6:00. W działaniach uczestniczyło 52 strażaków, z 16 zastępów PSP z JRG Pyrzyce i JRG Stargard, a także jednostek OSP: Obromino, Brzesko, Żabów, Bielice i Kozielice. Przyczyny i okoliczności powstania pożaru nie są znane. Czynności wyjaśniające w tej sprawie prowadzi teraz Policja.

ogn. Cezary Tumasz, KP PSP Pyrzyce


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »