Ptakowice. Spłonęła hala namiotowa z sianem i słomą

W nocy z poniedziałku na wtorek strażacy z powiatu tarnogórskiego gasili pożar hali namiotowej w miejscowości Ptakowice. Z ogniem walczyło ponad 20 zastępów PSP i OSP. Ogień strawił całe poszycie namiotu i przechowywane pod nim siano oraz słomę. Akcję zakończono we wtorkowe popołudnie.

Ptakowice. We wtorek (18.06) około godziny 2:15 strażacy z Tarnowskich Gór przyjęli zgłoszenie o pożarze w miejscowości Ptakowice. Płonęła hala namiotowa, w której przechowywano bele siana i słomy. Na miejsce skierowano zastępy z jednostek PSP w Tarnowskich Górach i Radzionkowie oraz okolicznych jednostek OSP.

Pożar błyskawicznie zajął całość poszycia namiotu, a także składowanych pod nim materiałów. To wszystko uległo całkowitemu spaleniu. Akcja gaśnicza trwała do godziny 15:00. Strażacy po zlokalizowaniu pożaru przerzucali i przelewali wodą spalone siano i słomę. Ogółem działania te prowadziło 5 zastępów PSP z Tarnowskich Gór i Radzionkowa, a także 17 zastępów OSP z różnych części powiatu tarnogórskiego.

Później do pracy przystąpili policyjni dochodzeniowcy. Oni, we współpracy z biegłym z zakresu pożarnictwa, ustalają teraz okoliczności i przyczyny powstania pożaru.

Fotografia nagłówkowa: KPP Tarnowskie Góry


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »