Rogów. 82-letnia kobieta zginęła w wybuchu gazu w budynku

Jedna osoba – 82-letnia kobieta – zginęła w wyniku wybuchu gazu w budynku mieszkalnym w miejscowości Rogów koło Końskich w województwie świętokrzyskim. Na miejscu pracuje ponad 40 strażaków PSP i OSP, w tym grupa poszukiwawczo-ratownicza z Kielc.

Rogów. We wtorek (22.08) około godziny 8:00 straż pożarna z Końskich przyjęła zgłoszenie o wybuchu w budynku mieszkalnym w miejscowości Rogów. Na miejsce wysłano 7 zastępów PSP i OSP, 35 ratowników. Ratownicy zastali na miejscu w znacznej części zawalony jednopiętrowy budynek mieszkalny. Według świadków w chwili wybuchu mogły w nim przebywać jedna lub dwie osoby.

Ratownicy po zabezpieczeniu miejsca akcji przystąpili do odgruzowania zawalonej części budynku. Ponadto na pomoc wezwano strażaków Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z JRG 3Kielce. Około godziny 10 strażacy dotarli do poszkodowanej kobiety w wieku 82 lat. Po jej wydobyciu spod gruzów została przekazana pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego. Niestety kobieta zmarła. Już wcześniej służbom udało się ustalić, że w chwili wybuchu kobieta sama przebywała w swoim domu.

Strażacy wciąż pracują na miejscu. Zabezpieczają gruzowisko, na które wprowadzono już ciężki sprzęt. Jednocześnie trwa ustalanie wszystkich okoliczności i przyczyn tragedii. Najprawdopodobniej eksplodował gaz z butli 11-kilogramowej. Ogółem, w akcję ratowniczą zaangażowano 42 strażaków PSP i OSP.

Foto: KP PSP Końskie, KW PSP Kielce


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »