Rząśnik. Katastrofa budowlana, dwie osoby pod gruzami remontowanego domu

W miejscowości Rząśnik koło Złotoryi na Dolnym Śląsku częściowo zawalił się remontowany dom mieszkalny. Pod jego gruzami uwięzieni są dwaj mężczyźni, członkowie ekipy remontującej budynek. Na miejscu pracują strażacy PSP i OSP, w tym grupy specjalistyczne z Lubina i Wałbrzycha.

Rząśnik. W środę (23.08) o godzinie 11:11 strażacy z KP PSP w Złotoryi przyjęli zgłoszenie o katastrofie budowlanej w miejscowości Rząśnik. Doszło tam do częściowego zawalenia się piętrowego murowanego budynku mieszkalnego. Na miejsce udali się strażacy zawodowi ze Złotoryi i ochotnicy z najbliższych miejscowości. Skierowano tam również zespoły pogotowia ratunkowego i policji.

Jak ustalono, pod gruzami znajdują się dwie osoby. Są to członkowie ekipy, która przeprowadza remont budynku. Nad gruzowiskiem zawalonej części budynku zwisa dach. Do Rząśnika skierowano dodatkowe siły i środki strażaków, w tym grupy poszukiwawczo-ratownicze z Lubina i Wałbrzycha.

Po południu strażakom udało się zabezpieczyć gruzowisko, jak również nawiązać kontakt wzrokowy z jednym z poszkodowanych mężczyzn. Dotychczas nie udało się go jeszcze wydobyć, nie wiadomo też w jakim jest stanie.

Służby ustalają też okoliczności i przyczyny zawalenia się wielorodzinnego budynku. Mogło tam dojść do naruszenia jego konstrukcji. W akcji uczestniczy 19 zastępów PSP i OSP.

***

Aktualizacja | 23.08 / godz. 15:00

Ratownicy wydobyli spod gruzów pierwszego z poszkodowanych. Obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Strażacy wciąż poszukują drugiego z poszkodowanych pracowników.

***

Aktualizacja | 23.08 / 17:55

Strażacy dotarli do drugiego z zasypanych mężczyzn. Również on nie przeżył wypadku. Jego ciało nie zostało jeszcze wydobyte. Na miejscu pracują 22 zastępy straży pożarnych.

Fotografia nagłówkowa: KP PSP Złotoryja


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »