Trzebienice. Pożar na poddaszu remizy

Na poddaszu remizy strażackiej w miejscowości Trzebienice koło Miechowa w Małopolsce wybuchł pożar. Do zdarzenia doszło w sobotę po południu. W akcję gaśniczą zaangażowano kilka jednostek OSP i PSP. Nie ma osób poszkodowanych. Wsparcie w remoncie budynku zapowiada Komenda Główna PSP.

Trzebienice. W sobotę (19.08) po godzinie 17:00 druhowie z miejscowości Trzebienice zauważyli dym wydobywający się z poddasza ich strażnicy. Jak wynika z informacji, które druhowie opublikowali na swojej stronie społecznościowej pożar wybuchł w remontowanej części poddasza oraz dachu, które uległy spaleniu.

W chwili zdarzenia w budynku odbywało się okolicznościowe przyjęcie. Dzięki szybkiej reakcji miejscowych druhów nie doszło do tragedii. Strażacy po zauważeniu oznak pożaru ewakuowali biesiadników, a także przystąpili do działań ratowniczo-gaśniczych. O zaistniałym zdarzeniu poinformowali również strażaków z Miechowa. Niedługo później na miejsce przybyły zastępy PSP z Komendy w Miechowie, a także OSP ze Szreniawy, Makowa, Lgoty Wielkiej i Przybysławic.

Akcja gaśnicza trwała nieco ponad 2 godziny. W tym czasie konieczna okazała się częściowa rozbiórka spalonych elementów konstrukcji budynku, m.in. regipsów i blachy dachowej. Spaleniu uległa także instalacja elektryczna budynku. I to właśnie w niej druhowie doszukują się prawdopodobnej przyczyny powstania pożaru. To jednak, będzie dopiero wyjaśniane.

Wysokość strat powstałych w wyniku pożaru nie jest obecnie znana. Wsparcie w remoncie budynku zapowiedział w poniedziałkowe (21.08) przedpołudnie Komendant Główny PSP.

Gen. brygadier Andrzej Bartkowiak komendant główny PSP podjął decyzję o przekazaniu wsparcia finansowego w celu naprawy zniszczeń w remize OSP Trzebienice – poinformowała KG PSP na swoich profilach społecznościowych.

Fotografia nagłówkowa: PortalStrazaka.pl / Fb: OSP Trzebienice


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »