Skradziony pojazd OSP odnaleziony… Ale bez sprzętu

Ze strażnicy OSP Bukowo Morskie w województwie zachodniopomorskim zginął samochód ratowniczo-gaśniczy Fiat Ducato. Taka informacja zelektryzowała w piątkowy wieczór środowisko pożarnicze. Auto po kilku godzinach od tej informacji udało się odnaleźć, ale na tym kończą się dobre informacje.

Prosimy o pomoc i przekazywanie informacji. Dziś w jednostce OSP Bukowo Morskie druhowie ujawnili kradzież pojazdu pożarniczego z pełnym wyposażeniem. Taki komunikat na swojej stronie facebookowej opublikowała w piątek (3.02) wieczorem Komenda Wojewódzka PSP w Szczecinie. Mowa o samochodzie GLBM 0,3/0,4 na podwoziu Fiat Ducato. Okoliczności zaginięcia pojazdu nie są znane. Ostatni raz strażacy korzystali z auta w niedzielę podczas lokalnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zaginięcie pojazdu zauważył kierowca, dopiero w piątkowe popołudnie. O zdarzeniu powiadomiono sławieńską policję, a także Państwową Straż Pożarną.

Komunikat internetowy odbił się szerokim echem i  błyskawicznie obiegł całą Polskę. Akcja przyniosła zamierzony skutek. W kilka godzin po publikacji samochód udało się odnaleźć w terenie leśnym, oddalonym kilka kilometrów od remizy. Informacja pochodziła od jednego z internautów. We wskazane miejsce udali się mundurowi z Komendy w Sławnie, którzy potwierdzili odnalezienie auta. Niestety, zostało ono wcześniej – tak jak sama remiza – splądrowane.

Między innymi zginęły 2 agregaty prądotwórcze (jeden 10 KW), motopompa pływająca, piły spalinowe oraz wiele innego sprzętu. Ukradziono nawet strażackie ubrania! – czytamy w internetowym wydaniu Obserwatora Lokalnego.

Policjanci pracujący nad sprawą przeprowadzili czynności dochodzeniowe, zabezpieczono ślady. Trwa również szacowanie strat powstałych w wyniku kradzieży. Wspólnie ze strażakami apelujemy o zgłaszanie wszelkich informacji mogących pomóc w ustaleniu sprawców włamania i kradzieży, a także odnalezieniu sprzętu.

Fotografia nagłówkowa: KW PSP Szczecin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »