Śląskie dołoży do ponad 50 samochodów dla straży pożarnych

W poniedziałek obradował Sejmik Województwa Śląskiego. Wśród gości obecny był komendant wojewódzki PSP nadbryg. Jacek Kleszczewski. Radni wojewódzcy decydowali m.in. o zmianach w budżecie województwa, w tym o zwiększeniu puli środków na wsparcie PSP i OSP.

W poniedziałek (24.05) po raz 32. spotkali się radni Śląskiego Sejmiku Wojewódzkiego. Sesja odbywała się w trybie hybrydowym, gdzie część radnych uczestniczyła online. Na sesji obecny był śląski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Jacek Kleszczewski. W swoim wystąpieniu szef śląskich strażaków podsumował współpracę samorządu wojewódzkiego ze strażakami w roku ubiegłym.

Dzięki zaangażowaniu władz regionu podniósł się poziom operacyjny jednostek straży pożarnej w województwie śląskim. Zakupione zostały pojazdy, które podniosły możliwości operacyjne strażaków w całym regionie, co przekłada się na skuteczne prowadzenie akcji ratowniczych. Tylko w 2020 roku Urząd Marszałkowski współfinansował zakup dla jednostek państwowej i ochotniczej straży pożarnej w wysokości odpowiednio 3,6 mln zł i 3 mln zł – mówił nadbryg. Kleszczewski.

Dzięki tym środkom udało się zakupić 37 samochodów pożarniczych dla 10 komend powiatowych i miejskich Państwowej Straży Pożarnej i 27 dla jednostek ochotniczych straży pożarnych.

Kleszczewski mówił również o planach zakupowych na rok bieżący, a te są imponujące. Obejmują zakup 52 samochodów zarówno o łącznej wartości ok. 45 mln. złotych. Podczas dzisiejszej sesji radni decydowali m.in. o wprowadzeniu zmian w tegorocznym budżecie Województwa Śląskiego, w tym o podniesieniu do 4,2 mln. złotych puli na dofinansowanie zakupu 52 samochodów dla Państwowej i ochotniczych straży pożarnych.

Na zakończenie Jacek Kleszczewski, w podziękowaniu za współpracę i wsparcie, wręczył okolicznościowe albumy wydane przez Komendę Wojewódzką z okazji 30 lecia uchwalenia ustawy o Państwowej Straży Pożarnej. Albumy przekazał na ręce Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego, wicemarszałków Wojciecha Kałuży i Dariusza Starzyckiego, Przewodniczącego Sejmiku Województwa Śląskiego Jana Kawuloka oraz członkiń Zarządu Województwa Beaty Białowąs i Izabeli Domagały.

Fotografia nagłówkowa: mł. bryg. Aneta Gołębiowska rzecznik prasowy Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »