Staniew. Pożar budynku gospodarczego. Spłonęło 300 królików

Około 300 królików spłonęło w pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Staniew koło Krotoszyna. Ogień w budynku pojawił się w piątek po południu. Zagrożona była cała – licząca około 3000 zwierząt hodowla. W trwającej 7 godzin akcji uczestniczyło 7 zastępów PSP i OSP oraz grupa operacyjna z krotoszyńskiej PSP.

Staniew. Strażacy z Krotoszyna w województwie wielkopolskim odebrali w piątek (15.03) ok. godziny 12:45 zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Staniew. Na miejsce zdarzenia skierowano strażaków PSP z jednostki w Krotoszynie oraz zastępy OSP z Wałkowa, Czarnego Sadu, Borzęciczek i Koźmina Wielkopolskiego. Ogień pojawił się na poddaszu budynku, gdzie składowano słomę. Króliki (około 3 tys. sztuk) znajdowały się natomiast na parterze.

Strażacy podali prądy wody w natarciu, co pozwoliło na jego zlokalizowanie. Konieczna okazała się również rozbiórka spalonej konstrukcji dachu. Z budynku usunięto też nadpaloną słomę. W działaniach tych wykorzystano m.in. strażacki wysięgnik i ładowacz teleskopowy, właściciela gospodarstwa. Nie było konieczności ewakuowania zwierząt, które hodowca trzymał w klatkach. Cała akcja ratowniczo-gaśnicza trwała ponad 7 godzin. Zaangażowała się w nią również lokalna społeczność. Mieszkańcy miejscowości Staniew pomagali w porządkowaniu gospodarstwa. Miejscowe gospodynie z kolei przygotowały gorący posiłek dla strażaków uczestniczących w akcji.

Wartość strat oszacowano wstępnie na ok. 250 tys. złotych. Przyczyna powstania pożaru nie jest na razie znana. W tej sprawie czynności wykonują policjanci. W akcję gaśniczą zaangażowanych było 8 zastępów strażackich, po cztery z PSP (w tym grupa operacyjna KP PSP Krotoszyn) i jednostek OSP).

Fotografia nagłówkowa: OSP Koźmin Wielkopolski


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »