Świętokrzyscy terytorialsi zacieśniają współpracę z PSP

Świętokrzyscy strażacy i terytorialsi współpracują już od kilku lat. Teraz, ta współpraca będzie miała bardziej ścisły charakter. W planach są m.in. wspólne ćwiczenia, jak również wymiana informacji. Będzie to możliwe dzięki zawartemu w ubiegłym tygodniu porozumienia między 10. Świętokrzyską BOT i PSP.

W czwartek (2.09) w kieleckiej Komendzie Wojewódzkiej PSP dowódca 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, płk Piotr Hałys i komendant wojewódzki PSP, st. bryg. Krzysztof Ciosek podpisali porozumienie o wzajemnej współpracy obu formacji. Głównym założeniem porozumienia zawartego pomiędzy Brygadą a Państwową Strażą Pożarną jest określenie zakresu i zasad szerokiej współpracy.

Świętokrzyscy żołnierze WOT, już od początku funkcjonowania Brygady współpracują ze strażakami. Tak było chociażby w 2019, gdy wspólnie umacniali wały przeciwpowodziowe na Wiśle w rejonie Zawichostu. Pomagali również w monitorowanie rozlewisk z wykorzystaniem drona. Podejmowana współpraca ma dotyczyć udziału żołnierzy w działaniach ratowniczych w związku z sytuacjami kryzysowymi, klęskami żywiołowymi, czy też poszukiwaniem osób zaginionych.

W ramach zacieśniania współpracy planowane są wspólne ćwiczenia świętokrzyskich strażaków i terytorialsów, a także wymiana informacji. Wszystko to w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców regionu – deklarują obie strony.

Fotografia nagłówkowa: KW PSP Kielce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »