Szamocin. Pożar zakładu stolarskiego.

18 zastępów PSP i OSP walczyło z pożarem jaki nad ranem wybuchł w zakładzie stolarskim w Szamocinie koło Chodzieży. Ogień zniszczył hale produkcyjne i magazynowe oraz budynek mieszkalny. Na szczęście nie ma informacji o osobach poszkodowanych.

Informacja o pożarze na ulicy Łąkowej w Szamocinie do chodzieskich strażaków wpłynęła tuż po godzinie 5:00. Na miejsce zadysponowano strażaków PSP i okoliczne jednostki OSP. Gdy pierwsi ratownicy dotarli na miejsce pożar był już bardzo rozwinięty. Ogień wydostawał się na zewnątrz płonącej hali.

Strażacy przystąpili do działań gaśniczych oraz obrony zagrożonych obiektów. Zadysponowano również kolejne siły i środki. W kulminacyjnej fazie akcji w działaniach zaangażowanych było 18 zastępów PSP i OSP. Mimo starań nie udało się uratować hali magazynowej i budynku mieszkalnego. Spłonęła również kotłownia, w której najprawdopodobniej pożar się rozpoczął.

Pożar udało się zlokalizować przed południem. W dalszej części akcji strażacy dogaszali i przeszukiwali pogorzelisko. W wyniku pożaru żadna z osób nie została ranna. Mieszkańcy zdołali opuścić budynek jeszcze przed przyjazdem strażaków. Z kolei w część produkcyjno-magazynowa była jeszcze zamknięta. Trwa ustalanie okoliczności i przyczyn powstania pożaru.

Fotografia nagłówkowa: OSP KSRG Szamocin


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »